02.09.2018 16:55 - 49-то рали ''Стари столици'' 2018
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 1883 Коментари: 0 Гласове:
2

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Екипажът на АСК Мегапорт Мирослав Ангелов и Петър Сивов с Шкода Фабиа R5 спечелиха 49-тото издание на най-старото българско рали „Стари столици“. Ангелов и Сивов завършиха с време от 27:34.3 минути, като бяха най-бързи и по деветте скоростни етапа на състезанието. Те поведоха още след първия ден от ралито и до финала не изпуснаха победата.

„За нас бе истинско удоволствие да караме по тези отсечки, които са много разнообразни. Наложи се да даваме малко повече газ в началото, но след това се забавлявахме. Надявам се, че и за публиката е било интересно. Много сме доволни от организацията на ралито. Благодаря на всички, които са се погрижили за това страхотно състезание“, каза при награждаването Мирослав Ангелов.

Оспорвана беше надпреварата за второто място в класирането на рали „Стари столици“ тази година. Преди СЕ 6 „Новосел1“ от ралито заради повреда в колата отпаднаха вторите от първия ден Йордан Атанасов и Янаки Янакиев с Мицубиша Лансер Ево 9 (АСК Арт рейсинг). Така в битка за втората позиция влязоха Георги Василев/Стефан Добрев с Мицубиши Лансер Ево 9 (Дианел Рейсинг) и Тихомир Стратиев/Добрин Борисов с Пежо 208 (АСК Марина моторспорт). На СЕ 6 Василев и Добрев атакуваха и заеха втората позиция, която успяха да запазят до края на състезанието. За миналогодишните рали шампиони на Бългрия Стратиев и Борисов остана третото място.

Отлично състезание направиха и тандемът от Велики Преслав Христо Иванов (Бултранс рали тим) със Ситроен С2 R2, както и Антон Титов/Динко Георгиев (Мегапорт) със Ситроен DS3 R3 MAX, които завършиха четвърти и пети.

Купата на кмета на Шумен, която се връчва на най-добре представилият се местен екипаж,  в тазгодишната автомобилна надпревара получи шуменският Добромир Дочев и Радослав Русев със Ситроен от АСК „Стари столици“.