Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.11.2017 18:09 - Вратар подари победа на ЦСКА-София след кървав мач в Пловдив, срещата трябваше да бъде прекратена
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 1360 Коментари: 0 Гласове:
3

Последна промяна: 26.11.2017 18:10

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 ЦСКА-София спечели без особени проблеми с 1:0 гостуването си на Локомотив (Пловдив) в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Попадението вкара Кирил Десподов, който се разписа в 35-ата минута от фаул, а с основна заслуга за гола бе лошата намеса на домакинския страж Диао.

В 48-ата минута съдията Ангел Ангелов отмени гол на червените, виждайки някакво нарушение на Лое срещу Фрикеш, но ТВ повторенията показаха, че такова нямаше, а и футболистът на Локо сам вкара топката в собствената си врата. И тук Диао имаше заслуга, защото положението стана след негово неадекватно действие. Вратарят отиде и хвана топката с ръце на метър извън наказателното си поле и логично бе санкциониран.
Футболът обаче остана на заден план, тъй като в 42-ата минута се разиграха грозни сцени, заради които срещата трябваше да бъде прекратена. Феновете на черевените събориха оградите и нахлуха на терена, след което отидоха към сектор "А", където започнаха да налагат запалянковци на домакините. Агитката на Локо, която стои на срещуположната на гостуващата публика трибуна, също нахлу и се заформи масов бой. Реферът Ангел Ангелов и играчите се прибраха в съблекалните, а полицията успя да спре мелето след няколко минути.

След него се видя, че има ранени хора, а полицията задържа част от вандалите.

Последва 30-минутна пауза, след която главният съдия реши да не прекратява срещата и тя се поднови.
Иначе срещата започна с натиск на гостите. В 5-ата минута те получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на смърфовете за нарушение на Кики срещу Каранга. Кирил Десподов стреля опасно, но Диао изби. В 22-ата минута и Тиаго обстрелва вратата на смърфовете след изпълнение на пряк свободен удар, но изпрати топката над напречната греда.

В 30-ата минута Кристиян Малинов стъпи върху корема Дани Кики и халфът на червените трябва да е благодарен на съдията, че видя само жълтия цвят. Пет минути по-късно гостите откриха резултата. Кирил Десподов стреля от фаул, Диао не се намеси добре и позволи топката да влети в неговата мрежа.
Три минути след началото на втората част стражът на домакините Диао направи нова глупост, след като, незнайно защо, хвана топката с ръце извън наказателното поле. Последва центриране към Лое, който реализира.  Попадението обаче бе отменено след сигнал за нарушение на главния съдия, който прецени, че халфът е вкарал с помощта на дясната ръка. ТВ повторенията не дадоха ясна представа дали реферът е прав. В тази ситуация само съдията зад вратата имаше добра видимост и най-вероятно той е сигнализирал на Ангелов.

В 58-ата минута Локо за малко не изравни при единственото си голово положение, когато футболист на домакините засече от 4-5 метра с глава центриране почти от центъра, но изпрати топката право в ръцете на Черниаускас.
В 80-ата минута реферите спряха с несъществуваща засада опасна атака на червените, тъй като Меркадо се откъсваше отляво и имаше възможност да подаде към непокрития Каранга.

До края на срещата футболистите на Стамен Белчев заложиха на сигурни разигравания в центъра на терена, а състезателите на домакините се задоволиха да стоят в собствената си половина и да не притесняват кой знае колко противника.
ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 0:1