Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.07.2015 08:41 - Жесток скандал в Албания, фенове окървавиха мач от Лига Европа (видео)
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 426 Коментари: 0 Гласове:
3

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Страхотен скандал избухна в Албания, след като фенове на местния Кукеси предизвикаха прекратяване на мача от третия кръг на квалификациите за Лига Европа срещу полския Легия (Варшава). Реферът Щефан Клоснер от Австрия нареди на двата отбора да се приберат в съблекалните в 52-ата минута, след като от трибуните полетяха камъни и други предмети.

Гневът на феновете се отприщи след като Легия успя да поведе в резултата в 51-ата минута чрез Ржежняк. Преди това двата тима си бяха разменили по един гол. Неманя Николич откри за Легия в 29-ата минута, но в 49-ата Фелипе Сантос изравни за домакините. Бързият гол за гостите обаче вбеси привържениците на трибуните, които предизвикаха безредици. Те започнаха да замерят феновете на Легия, а с камък беше ударен футболистът на гостите Ондржей Дуда, което принуди реферът да спре двубоя.

Мачът беше предшестван и от инциденти извън стадиона, като в сблъсъците пострадаха фенове на Легия. По време на срещата пък на трибуните се появи транспарант със скандален надпис, призоваващ към насилие. "Краят на мача ще бъде и край на животът ви. Аз не съм славянин, а албанец", беше изписано на английски език.