Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.04.2017 07:15 - МАКЕДОНСКИ ВИЦ ЗА БЕЖАНЦИ
Автор: varg1 Категория: Забавление   
Прочетен: 461 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 25.04.2017 07:16

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Дете на бегалци прв ден оди во македонско училиште. Учителката го прашува како се вика.
– Јас сум Саид госпоѓо! – вели Арапчето.
– Не, веќе си во Македонија и за поуспешно интегрирање ќе те викаме Саше. Детето се враќа дома и им вели на родителите дека повеќе не е Саид туку Саше. Мајка му и татко му избезумени почнале да му врескаат:
– Каков Саше бе, предавник! – И ќотек, ќотек, до несвест.
Наредниот ден Саше оди на училиште, а учителката шокирана.
– Што се случи бе Саше?
– Учителке, само еден ден сум Македонец, а веќе двајца муслимани ме искршија од ќотек.Гласувай:
2
0Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: varg1
Категория: Лични дневници
Прочетен: 14513614
Постинги: 16918
Коментари: 9174
Гласове: 68080
Архив
Календар
«  Юли, 2020  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031