Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.01.2017 08:34 - Браво! Фантастично! Гришо на полуфинал на Аустрелиън Оупън (СНИМКИ)
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 313 Коментари: 0 Гласове:
1

Григор Димитров е на 1/2-финал на Аустрелиън Оупън след категоричен успех с 6:3, 6:2, 6:4 над белгиеца Давид Гофен. Това бе десети пореден успех за първата ни ракета, който му осигури втори полуфинал в кариерата на турнир от Големия шлем след "Уимбълдън" през 2014.

Следващият съперник на Димитров в Мелбърн ще бъде победителят от сблъсъка между №3 Милош Раонич и №9 Рафаел Надал.

Първи сет
Срещата започна по възможно най-добрия начин за Димитров. Първата ни ракета поведе с 3:0 в резултата, след като спечели два свои сервис гейма и проби веднъж белгиеца. Последва спад в играта на Гришо и Гофен взе следващите три части, изравнявайки на 3:3.

В седмия гейм Димитров трябваше да положи много усилия, за да спечели сервирането. Последва нов пробив за първата ни ракета, който беше затвърден и сета отиде на неговата сметка.

Втори сет
Вторият сет започна отново добре за Димитров, който проби още в първия гейм. За съжаление обаче не успя да затвърди за 2:0 и Гофен изравни. Това не притесни  Гришо, който отново поведе чрез пробив. При резултат 4:2 в полза на първата ни ракета той спечели отново подаване на белгиеца и сервира за сета. В осмия гейм Димитров изпита трудности, но в крайна сметка го спечели и поведе с 2:0 сета.

Трети сет
Третият сет беше значително по-равностоен от предходните два. Димитров и Гофен печелиха без особени затруднение сервис геймовете си. В седмия обаче Гришо съумя да пробие, което се оказа ключов момент в мача.  Първата ни ракета си осигури комфортна преднина, която не изпусна до края и спечели сета, с което и мача.