19.11.2016 13:01 - "Лайпциг" постави рекорд в Бундеслигата и излезе начело
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 249 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 19.11.2016 13:02

Дебютантът в Бундеслигата "Разенбалшпорт" (Лайпциг) излезе еднолично начело в класирането, след като постави рекорд от 11 мача без загуба в първия сезон.

Хората на треньора Ралф Хазенхютъл трябваше да минат през едно от най-тежките си изпитания до момента, но го преодоляха, като спечелиха с 3:2 гостуването на "Байер" (Леверкузен).

Тимът от Лайпциг изоставаше два пъти в резултата, успя да отрази и дузпа, но показа характер и ще нощува начело поне до мача между "Борусия" (Дортмунд) и "Байерн" в събота.

Домакините поведоха в резултата още в 60-ата секунда, след като хванаха неподготвена отбраната на "Лайпциг" и Кевин Кампъл вкара благодарение на прецизното центриране на Юлиян Бранд.

Преди да е изтекла четвъртата минута обаче гостите изравниха. След серия от корнери топката се удари в тялото на полузащитника на "Байер" Юлиян Баумгартлингер и влезе във вратата.

"Байер" отново поведе във втората минута на добавеното време на първата част. Нова грешка в отбраната на "Лайпциг" отвори шанс за бърза контра, а Бранд беше изведен зад защитата. Въпреки че трябваше да стреля от малък ъгъл, той реализира страхотен гол.

Домакините имаха шанса да поведат с 3:1 в 54-ата минута. Главният съдия Феликс Брих отсъди дузпа за спъване на Бранд, но вратарят на "Лайпциг" Петер Гулаши отрази удара на Хакан Чалханоглу.

Това беше сигнал за новаците, че точката е близо, а с това и рекордът. В 67-ата минута Емил Форсберг напредна сам от центъра и изстреля мощен шут към вратата на домакините, там Бернд Лено не реагира достатъчно добре и резултатът беше изравнен - 2:2.

Кулминацията настъпи в 81-ата минута. Форсберг центрира отдясно на главата на централния защитник Вили Орбан и той от чиста позиция вкара първия си гол в Бундеслитата.

Опитите до края на "Байер" да изравни бяха безрезултатни, и влизането на Хавиер Ернандес в игра не помогна.