12.06.2016 08:21 - Здрав бой и по трибуните след Англия - Русия 1:1
Прочетен: 352 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 12.06.2016 08:21

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Ексцесиите по улиците на Марсилия преди мача Англия - Русия, се прехвърлиха и по трибуните след края му. Срещата завърши 1:1, като по-разочаровани бяха британците, които поведоха в 73-ата минута с гол на ерик Дайър от пряк свободен удар, но допуснаха капитанът на "сборная" Василий Березуцки да изравни с глава в 90-ата минута.

След последния съдийски сигнал английската публика, която бе по-многобройна на "Стад Велодром", тръгна да се изтегля. В този момент няколкостотин руски ултраси атакуваха съперниците, като прескочиха няколко междинни огради. Охраната беше малко, защото охраняваше и излезлите навън фенове. Избухна сблъсък между лагерите и англичаните го удариха на бяг.

Очаква се решението на ФИФА по инцидентите. Мачът предварително бе обявен за потенциално най-опасният от предварителния етап по отношение на футболното хулиганство, пише "24 часа".