13.08.2015 12:34 - Милан спечели трофея “ТИМ”
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 426 Коментари: 0 Гласове:
1

image

Милан спечели традиционния преди началото на сезона турнир за трофея “ТИМ”. Срещите в тристранната надпревара в Сасуоло се играят по 45 минути на принципа “всеки срещу всеки”. Милан успя да защити титлата си от миналия сезон след победа с 2:1 над големия си противник Интер и успех след дузпи над домакините от Сасуоло. Турнирът бе открит с класиката между Милан и Интер, в която голямата звезда се оказа новото попълнение на “росонерите” Карлос Бака. Колумбиецът вкара и асистира за победата с 2:1. След това Сасуоло успя да нанесе втора загуба на Интер в турнира и така последната среща се оказа своеобразен финал. В него домакините от Сасуоло се виждаха победители след ранен гол на Алфред Дънкан, но в добавеното време Антонио Ночерино изравни и прати срещата на дузпи. При тях "росонерите" показаха по-здрави нерви, а решителният удар бе реализиран отново от Ночерино. Милан - Интер 2:1 1:0 Бертолачи 4" 2:0 Бака 2:1 Брозович 31’ Двата градски съперника пътуваха заедно със супермодерния влак “Червена стрела 1000” до Сасуоло, но срещата далеч не бе приятелска. Интер имаше да си връща за загубата с 0:1 в Китай, когато Филип Мексес отбеляза феноменален гол, но още в 3-та минута плановете на тима се провалиха. Карлос Бака проби по лявото крило и центрира, Луис Адриано се размина с топката, но друго ново попълнение Андреа Бертолачи успя да засече кълбото и да открие резултата - 1:0 за Милан. Добрите изяви на Бака продължиха и в 22-та минута колумбиецът отбеляза дебютното си попадение за “росонерите”. Нападателят направи самостоятелен пробив и с удар в близкия ъгъл матира Самир Ханданович. Треньорът на Интер Роберто Манчини реагира мигновено и замени Ернанеш с Марчело Брозович. Именно хърватинът намали резултата в 31-та минута, когато тръгна с топка в крака от собствената си половина и след като стигна наказателното поле на Милан, стреля фалцово в далечния ъгъл, за да направи 1:2. “Нерадзурите” имаха шанс да се върнат в мача в 38-та минута, когато Алекс фаулира откъсващия се Мауро Икарди и получи червен картон. Това накара Синиша Михайлович да пусне в игра новопривлечения Алесио Романьоли, който малко по-късно щеше да има решаваща намеса. Защитникът спаси от голлинията удар на Брозович и така Милан устиска преднината си. В добавеното време гол на Юто Нагатомо беше отменен заради засада. Сасуоло - Интер 1:0 1:0 Дефрел 23" Сасуоло също успя да надделее над Интер. Треньорът на “нерадзурите” Роберто Манчини пусна съвсем различен състав, в сравнение с мача с Милан и това оказа влияние. На терена от титулярите от миналия сезон бяха единствено Марчело Брозович, Юто Нагатомо и Родриго Паласио. Въпреки това Интер имаше предимство в началните минути, като Брозович, Манай и Паласио не успяха да вкарат от удобни позиции. Голът за домакините бе дело на Дефрел в 23-та минута. Младият французин се възползва от близо 40-метрово извеждащо подаване от Паоло Канаваро и останал сам срещу Карисо нямаше как да сбърка - 1:0 за Сасуоло. Домакините можеха да вкарат и още голове, но Дефрел и Политано пропуснаха. Така Интер остана на последното място в турнира, докато титлата трябваше да бъде определена от директния сблъсък между Милан и Сасуоло. Сасуоло - Милан 1:1 (4:5 след дузпи) 1:0 Дънкан 7’ 1:1 Ночерино 45+4" Оказалият се като финал в турнира мач започна с ранен гол за домакините. Алфред Дънкан се вклини в защитата на Милан и с кинжален удар по диагонала вкара за 1:0 още в 7-та минута на срещата. Милан успя да се съвземе едва в края на срещата, когато нападателното трио Алесандро Матро, Алесио Черчи и Сусо се разигра. Пропуск на Матри попречи на “росонерите” да изравни, но Черчи бе още по-близко до гола в 31-та минута. След разбъркване в полето на Сасуоло Черчи прати топката с глава, но от голлинията Ачерби успя да избие. "Росонерите" все пак изравниха в 4-та минута от добавеното време. Антонио Ночерино получи подаване в наказателното поле, халфът се освободи от защитник и с хубав фалцов удар намери далечния ъгъл - 1:1, за да прати срещата на дузпи. Какво се случи при дузпите? Фалчинели - 1:0 Матри - 1:1 Флокари 2:1 Черчи 2:2 Берарди - пропуска Сусо - 2:3 Дънкан - 3:3 Монтоливо - пропуска Ачерби - пропуска Ночерино - 3:4