Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
05.08.2015 20:07 - АСТАНА НА МЪРИ СТОИЛОВ Е НА ПЛЕЙОФ ЗА ШЛ СЛЕД ГЕРОИЧЕН ОБРАТ В КАЗАХСТАН
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 459 Коментари: 0 Гласове:
4

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 image

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, след като стигна до героична победа с 4:3 над финландския ХИК. Двата отбора завършиха 0:0 в първия двубой в Хелзинки, но днес направиха истинско голово зрелище. Гостите, за които основна фигура бе отпратеният преди време от Левски Осман Джалоу, поведоха с 2:0. Именно нападателят от Гамбия откри резултата още в 4-ата минута, а в 41-ата асистира на Баа, възползвайки се от грешка на вратаря, за второто попадение. Точно навреме - минута преди почивката, домакините успяха да върнат един гол и да запазят шансове си. Точен бе Твумаси, но сериозна заслуга за попадението имаше и вратарят на ХИК Даниел Орлунд.

Веднага след почивката Роджър Каняс изравни от дузпа, а в 56-ата минута Дмитрий Шомко направи обрата пълен след фамозен гол, при който прехвърли вратаря от малък ъгъл. Драмата обаче продължи, след като в 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко след червен картон на голмайстора  Твумаси. Финландците се възползваха и в 86-ата минута стигнаха до равенство - 3:3, което ги пращаше в следващия кръг. Точен от дузпа бе Ерфан Зенели. В 91-ата минута гостите можеха да стигнат и до победен гол, но удар на Менди срещна напречната греда. Така дойде златната за Астана 93-ата минута, в която Евгени Постников вкара отблизо победния гол за домакините.

След цялата тази драма казахстанците ще чакат жребия за плейофите за влизане в ШЛ, като междувременно Астана вече си гарантира участие в груповата фаза на Лига Европа.