22.07.2015 20:57 - МЪРИ СТОИЛОВ И АСТАНА ХВЪРЛИХА БОМБАТА В ШЛ
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 632 Коментари: 0 Гласове:
10

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 Българският треньор Станимир Стоилов и воденият от него тим на Астана (Казахстан) поднесоха сериозна изненада в пресявките за влизане в групите на Шампионската лига, след като днес изхвърлиха от надпреварата словенския шампион и редовен участник в груповата фаза на надпреварта Марибор. На свой терен в Астана възпитаниците на Мъри Стоилов победиха с 3:1 и по този начин обезличиха пасива си след първия мач, който бе спечелен от Марибор с 1:0.

Домакините спечелиха битката дори с човек по-малко, след като голмайсторът им Каняс бе изгонен след два жълти картона в 67-ата минута. Въпреки това отборът на Стоилов удържа на натиска на гостите в последните минути, за да стигне до крайния успех с общ резултат 3:2.
image
Бауржан Джолчиев откри резултата след само 12 минути игра, но Райчевич изравни за Марибор в 39-ата. Испанецът Каняс върна преднината на домакините с гол в 43-ата минута. След почивката пък драмата стана пълна, като в 58-ата минута халфът на домакините Патрик Тумаси направи резултата 3:1, с което Астана вече гледаше към следващия кръг. Десетина минути след този гол обаче домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Каняс бе изгонен за втори жълт картон. До края на мача срещата се изнерви, като двата отбора заложиха повече на битката, отколкото на футболните комбинации. Това обаче устройваше идеално домакините от Астана, които ликуваха след крайния съдийски сигнал.

В следващия кръг от битката за влизане в групите на Шампионската лига Астана ще се изправи срещу първенеца на Финландия ХИК Хелзинки, отстранил Вентспилс с общ резултат 4:1.

АСТАНА - МАРИБОР 3:1 (Общ резултат 3:2)
1:0 Джолчиев (12)
1:1 Райчевич (29)
2:1 Каняс (43)
3:1 Тумаси (58)