15.11.2014 00:02 - Фарьорски фурор! Гърция бра срам в Пиреос
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 451 Коментари: 1 Гласове:
7

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Наставникът на Гърция Кладуио Раниери със сигурност записа една от най-срамните страници в своята кариера, след като в европейска квалификация неговият отбор падна като домакин с 0:1 от тоталния аутсайдер в група F – Фарьорските острови.

Момчетата на Ларс Олсен влязоха в мача след три поредни загуби в откриващите три мача, но това не им попречи с много хъс и воля да постигнат първа победа за родината си от 13 години насам. За последно островитяните спечелиха официален мач срещу Люксембург през 2001 година.

Феновете на „Йоргос Караискакис“ със сигурност не очакваха подобна развръзка, а тъкмо обратното – техните любимци да се реваншират за едва едната си точка дотук. В 14-ата минута Панайотис Коне имаше чудесен шанс да открие резултата, ала изстрелът на полузащитника прелетя малко в аут.

Гостите обаче показаха, че не смятат да изпадат в глуха защита и в 17-ата минута Брандур Олсен нацели гредата зад Орестис Карнезис след пряк свободен удар.

„Елините“ продължиха да натискат и постепенно се увличаха все повече и повече в предни позиции. В 39-ата минута Христодолопулос пропиля чудесен шанс, след като вратарят Гунар Нилсен се намеси.

Фарьорските острови стартираха по-силно след почивката и в 51-ата минута отново късметът не беше на тяхна страна. Капитанът им Фрьоди Бенджаминсен се озова на отлична позиция и нанесе плътен изстрел, ала топката пак срещна рамката на вратата.

В 61-ата минута обаче стадионът замлъкна след хубава атака отдясно на гостите. Сьолви Ватнамар центрира остро към точката на дузпата, където Холст не успя да играе успешно. Кълбото попадна у Олсен в дъгата, а изстрелът му се превърна в пас към Едмундсон, който прониза Карнезис с шут по диагонала.

В 69-ата Коне можеше да изравни, но мерникът му отново се оказа неточен. Последваха силни минути за вратаря Нилсен, който отразяваше удар след удар към вратата си, за да отчае гърците.

Това беше и първа загуба на Гърция от този съперник, който го изпревари в класирането. Островната държава вече заема предпоследното място с 3 точки, докато „елините“ са на дъното със само една.

В другия мач от групата Румъния надигра Северна Ирландия в битката за лидерското място и спечели с 2:0. Северните ни съседи имаха доста трудности срещу малко изненадващия пряк конкурент за челните позиции, като късни попадения на Паул Пап – в 74-ата и 79-ата минути, ги изкачиха еднолично на върха с 10 точки. Северноирладнците остават втори с 9 пункта.