13.12.2012 00:04 - Ултраси на Левски прекратиха мач с Олимпиакос
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 379 Коментари: 0 Гласове:
3

Последна промяна: 13.12.2012 10:00

Двубоят Левски Волей - Олимпиакос започна равностойно, двата тима стартираха предпазливо и равенството се запази до 7:7, Милан Джуришич заби единичен блок на Георги Братоев и Олимпиакос поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване, съобщи sportal.

Два поредни аса на Симеон Александров изведоха Левски напред с 10:8, а спусната топка на Георги Братоев направи резултата 11:9. Олимпиакос поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след ас на Менелаос Кокинакис и единична блокада на Константинос Христофиделис. Гостите поведоха със 17:15. "Сините" изравниха при 17:17 след тройна блокада срещу атака на Боян Йорданов. Левски Волей дръпна с две точки - 20:18, след като атака на Джуришич отиде в аут. Гръцкият тим изравни при 20:20 след атака на Кокинакис, но Валентин Братоев изведе Левски Волей с мощна атака за 21:20. Боян Йорданов даде предимство на Олимпиакос с мълниеносна атака за 22:21, а Валентин Братоев изпрати топката в аут за 23:21.

Краси Гайдарски намали на 23:22 след бърза атака през центъра, но Боян Йорданов изведе гостите до геймбол с мощна атака по диагонала за 24:22. Левски спаси първия геймбол след атака на Симеон Александров по блокадата - 24:23. Атака на Боян Йорданов излезе в аут след много трудно вдигната топка и резултата стана 24:24. Две поредни бомбени атаки на Боян Йорданов извеждаха Олимпиакос с 25:24 и с 26:25, а успехът за гръцкия тим в първата част дойде след атака от втора линия на Николаос Смарагдис за 27:25 и гърците поведоха с 1:0 гейма.

Левски Волей поведе с 4:1 в началото на втория гейм след мощна атака на Валентин Братоев и грешка при последвалото разиграване на Олимпиакос. "Сините" дръпнаха с 5:2 след като Боян Йорданов би сервис в аут. Левски поведе със 7:3 след ас на Георги Братоев, последваха три поредни точки за гостите от Гърция, които дойдоха след две атаки на Боян Йорданов и блокада срещу атака на Валентин Братоев, а при 7:6 Мартин Стоев взе прекъсване за Левски Волей. Веднага след него Олимпиакос изравни след атака на Христофиделис от зона 6 - 7:7. Домакините поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване след технично отиграване в атака на Костадин Стойков. Резултатът бе равен при 15:15, а Левски поведе със 16:15 при второто техническо прекъсване. Левски Волей успя да поведе с три точки - 20:17 след единична блокада на Христо Цветанов, а това принуди наставникът на Олимпиакос Димитрис Казакас да вземе прекъсване. Валентин Братоев направи 21:17 с атака по блока. Левски Волей поведе с 23:19 след две поредни перфектни блокади на Христо Цветанов, преди гърците да намалят до 23:21, а това принуди Мартин Стоев да вземе прекъсване за "сините". Волейболистите на "сините" стигнаха до успеха във втората част след две поредни бомбени атаки на Валентин Братоев до диагонала и изравниха резултата на 1:1.

Третата част започна по-добре за гостите от Олимпиакос, които поведоха със 6:4. Това донякъде изнерви близо 300-та фенове на "сините", които издигнаха транспарант, на който пишеше "Полицейска държава? Не, благодаря!" и запалиха факли и димки. Двубоят бе прекъснат за няколко минути, докато огънят в зала "Христо Ботев" бе спрян. Олимпиакос поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване, а при 9:8 за Олимпиакос, феновете на Левски хвърлиха бомба на терена и гърците започнаха да протестират с искане мача да бъде спрян, но съдията продължи двубоя.

При резултат 9:8 в полза на гостите на терена освен падналата по-рано бомба, долетя и бирена бутилка от трибуните, а запалянковците продължиха с канонадата, която вече включваше и монети, а съдията взе решение да прекрати срещата, след като гостите се прибраха в съблекалнята под обстрел от публиката.

При подобен развой Олимпиакос ще получи служебна победа с 3:0 гейма и ще продължи напред с актив от две победи.