05.02.2012 00:04 - ''Феникс 09'' Шумен-''Цска'' София 0:3
Автор: varg1 Категория: Спорт
Прочетен: 563 Коментари: 0 Гласове:
4

Последна промяна: 05.02.2012 08:53

ДНЕС ОТ 15 Ч. БЕШЕ НАЧАЛОТО НА ТОЗИ МАЧ.ПРИКЛЮЧИ ЗА ОКОЛО ЧАС И 15 МИНУТИ КАТО САМО В ТРЕТИЯТ ГЕЙМ ИМАШЕ НЯКАКВА ИНТРИГА.А ЗАЛАТА БЕШЕ ПОЧТИ ПЪЛНА,КОЕТО ВПЕЧАТЛИЛО ГОСТЕНКИТЕ.
Волейболистките на ЦСКА (София) победиха като гости Феникс 09 (Шумен) с 3:0 (25:17, 25:15, 25:21) в мач от единадесетия кръг на Държавното женско първенство.

С този успех Червените са на второ място във временното класиране, с еднакъв брой точки- по 19 с Марица (Пловдив), но пловдивчанки имат един мач по-малко, поради отложена среща.

Над 400 фена бяха изпълнили залата в Шумен като даваха гласовита подкрепа на своите в трудния мач. Класата на армейките обаче си каза думата и те не допуснаха да има изненади. След като в първите два гейма гостенките взимаха солиден амванс и затваряха безпроблемно геймовете, в третата часдт домакините решиха, че могат и да се опълчат. Шуменки изненедаха съперничките с добра защита и нападение, като взеха инициативата в свои ръце и започнаха да диктуват резултата. Първото техническо прекъсване бе при 8:4 в тяхна полза, като тe водеха до към 14-та точка. След това обаче не издържаха на напрежението и напора на столичанки и предадоха фронта. Червените пък съумяха да се съберат, да стопят пасива си и отново да наложат волята си, като с това затвориха гейма и постигнаха чиста победа в мача.

Тагове:   шумен,   волейбол,   ЦСКА,   2012,