16.08.2015 13:19 - Левски с втора поредна победа, феновете псуват Криско
Прочетен: 515 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 16.08.2015 13:20

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Левски постигна втора поредна победа в "А" група и се изкачи временно на трето място в класирането. "Сините" спечелиха с 2:0 домакинството си на Монтана от петия кръг на шампионата с две попадения на Божидар Краев. Гостите удариха и три греди.

Двата отбора предложиха равностойна игра през първото полувреме. В 7-ата минута Георги Ангелов шибна горния дирек на Левски с далечен удар. В 23-ата минута Атанас Илиев шутира в левия страничен стълб на "сините". В 41-ата минута Де Ноойер центрира в наказателното поле на гостите, а от не посредствена близост Курдов направи трудното и изкара топката в аут.

По време на почивката се разигра любопитна случка. От колоните на "Герена" започна песен на Криско, което вбеси 4000-те хиляди по трибуните. Те започнаха да освиркват габровския изпълнител, а домакините бързо реагираха и смениха песента с друга.

imageИзточник: lap.bgЛевски излезе преобразен след почивката и наложи своята воля. В началото гол на Атанас Курдов не бе зачетен заради засада на нападателя. Левски поведе в резултата в 59-ата минута, когато Де Ноойер пусна добър пас към Божидар Краев, който бе изпуснат от Асен Георгиев, излезе сам срещу Христо Иванов и от малък ъгъл успя да го преодолее за 1:0. "Сините" удвоиха своята преднина в 68-ата минута, когато Курдов намери с извеждащ пас Божидар Краев, който излезе сам срещу стража и не пропусна да отбележи своето второ попадение в срещата. Малко преди края Иван Михов удари трета греда за гостите от Монтана.

Така Левски вече събра актив от 8 точки и се изкачи на трето място във временното класиране.